Da li ste znali da 90% vremena provodimo u zatvorenom prostoru? To znači da imamo relativno malo prirodnog svetla, što je važno za naše zdravlje i dobrobit. Zato nije svejedno koja vrsta svetla nas okružuje kod kuće, u školi, na poslu i drugde. Pristup „jedna vrsta osvetljenja“ za sve je zauvek završen. Svetlo planiramo tako što ga postavljamo tamo gde nam je potrebno, kada nam je potrebno i onoliko koliko nam je potrebno. Tokom vedrog letnjeg dana prekomerna svetlost će stvoriti odsjaj ekrana, što može izazvati naprezanje očiju, za razliku od večeri (ili zime) kada dominira veštačko svetlo. Odgovarajuće planirano osvetljenje omogućava prilagođavanje različitim svetlosnim potrebama pojedinca, grupe ili čak određene aktivnosti. Možemo podesiti intenzitet, spektar i smer svetlosti.
Posebno je važno, u kancelarijama otvorenog tipa koje karakteriše opšte osvetljenje, da svetiljke omogućavaju personalizovana individualna podešavanja osvetljenja radnih prostora, dok se osvetljenje ostatka zgrade kontroliše po unapred definisanim pravilima. Šeme osvetljenja mogu čak da uzmu u obzir potrebe pojedinaca, kao što su razlike u godinama, ako je na primer potrebna veća vidljivost za stariju demografsku kategoriju.
Kako doprineti dobrobiti ljudi sa svetlom je jedan od stubova održivosti u preduzeću Intra lighting, pored cirkularnih, održivih proizvoda i aktivnosti na nivou preduzeća. Važan je uticaj svetlosti na ljude. Dobro osvetljenje promoviše vizuelne performanse i poboljšava vizuelni komfor, što je važno za neometani vid, dok previše svetla, odsjaja i nedovoljno svetla mogu biti štetni. Svetlost pojačava naše emocije. Dnevno i veštačko osvetljenje stvaraju atmosferu i osećaj blagostanja. Na kraju, ali ne i najmanje važno, svetlost reguliše fazu budnosti i spavanja i ima veliki uticaj na zdravlje i performanse.