Trend odlaska iz velikih gradova u mirnije oblasti poslednjih godina izuzetno je izražen. Jedan od značajnijih razloga koji utiče na kvalitet života je i buka, koju je Svetska Zdravstvena Organizacija odavno svrstala u grupu zagađivača.
Često zapostavljena, buka koja dopire iz sanitarnih instalacija može kvariti idilu svakodnevnog života. Pri korišćenju toaleta cevi vibriraju usled protoka vode, a zid u koji su ugrađene prenosi vibracije dalje, do ostalih prostorija i stanova.
Ponekad buka remeti spvanje ili vas u svakodnevnom funkcionisanju sprečava da se fokusirate na bilo šta drugo.
Gradnja zajedničkih objekata je sama po sebi puna izazova, a zvučna izolacija mora imati visok prioritet. Često se dešava da fokus bude na termalnoj izolaciji, dok se zvučna stavlja u drugi plan, ili se odnosi samo na podove. Ne treba zaboraviti da rešen problem buke ne utiče samo na udobnost i kvalitet života ukućana, nego i na dobre odnose sa komšijama.
Međutim, ovi problemi ne dešavaju se samo u stambenim zajednicama. Koliko puta se dogodilo da otputujete na odmor, smešteni ste u luksuznom hotelu, ali vas buka sprečava da se opustite?
Buka je najčešća zamerka koje gosti daju hotelima.
Svesni toga, hoteli sve veću pažnju posvećuju rešenju ovog problema, a dobar primer je luksuzni hotel Regent Porto Montenegro, koji je svih 80 soba opremio izuzetno tihim instalacijama.
Takođe, odabir kvalitetnih instalacija pomoći će i investitorima da poboljšaju vrednost svoje investicije.
Kako do željene tišine?
Pravilnim pristupom i izborom adekvatnih elemenata, buku u sanitarnim instalacijama možete lako eliminisati.
Pratite pet saveta kompanije Geberit kako biste u željenoj prostoriji obezbedili tišinu.
1. Definišite zaštićene prostorije, jer sve počinje dobrim planiranjem
O tišini spavaćih i drugih prostorija u kojima je neophodna tišina potrebno je voditi računa još u fazi projektovanja.
2. Postavite savremenu predzidnu konstrukciju
Sledeći korak je postavljanje savremene predzidne konstrukcije koja predstavlja osnovu vrhunske izolacije od buke.
3. Ne dodirujte masivne zidove u zgradi
Kako biste došli do željenog rezultata, neophodno je sprečiti prenošenje vibracija, pa je imperativ da se cevi odvoje od masivnih zidova u zgradi, a tamo gde je to neophodno treba koristiti zvučno izolovane materijale.
4. Izaberite tihe proizvode
Kompanija Geberit u svom asortimanu ima sve što vam treba za tišinu – sistem tihih proizvoda koji se jednostavno montiraju, kao i stručno znanje u oblasti planiranja i montaže.
Među rešenjima se ističu Geberit Duofix ugradni vodokotlići i Silent-PP kanalizacione cevi. Zahvaljujući preko 200 varijanti, Geberit Duofix instalacioni elementi pokrivaju gotovo svaku upotrebu koju zamislite. To omogućava instaliranje WC-a, pisoara, umivaonika, armatura i zidnih odvoda. Silent-PP je tiha kanalizaciona cev, projektovana i testirana u zvučnoj laboratoriji kompanije Geberit. Hidraulično optimizovani fazonski komadi će se pobrinuti za veći kapacitet oticanja i manje šuma u kanalizacionoj cevi. Njen kvalitet ne cene samo stanari i gosti hotela, nego i vodoinstalateri.
5. Obratite se stručnjacima kompanije Geberit
Ukoliko niste sigurni šta odabrati i kako implementirati odabrano, stručnjaci kompanije Geberit će vam rado pomoći svojim savetima, da razrešite sve dileme.
O kompaniji Geberit:
Geberit grupa je vodeća evropska kompanija za sanitarne proizvode i aktivna je širom sveta. Geberit Grupu odlikuje snažno lokalno prisustvo u većini zemalja Evrope što predstavlja jedinstvenu dodatnu vrednost kako u oblasti sanitarne tehnike tako i u oblasti sanitarne keramike. Proizvodni kapaciteti obuhvataju 29 proizvodnih pogona, od toga 6 u prekookeanskim zemljama. Glavno sedište koncerna se nalazi u Rapperswil-Jona u Švajcarskoj. Sa više od 12.000 zaposlenih u oko 50 zemalja kompanija Geberit u 2019. postigla je neto obrt od 3,1 milijardi CHF. Akcije kompanije Geberit su na SIX Swiss Exchange. Od 2012. akcije kompanije Geberit sastavni su deo SMI (Swiss Market Index).