U doba velikih marketinÅ”kih napora, u kojima se arhitektonske ideje sve viÅ”e fokusiraju na hiper-realistiÄnu prezentaciju kako bi ubedili klijente (ili žiri u sluÄaju arhitektonskih konkursa) da cĢe predstojecĢa izgradnja posticĢi podjednak kvalitet kao i vizuelna fantazija, renderovanje postaje veoma važno u prezentaciji projekta. Zbog toga se svake godine pojavljuju novije verzije programa, lansiraju se noviji softveri specijalizovani za renderovanje.
MeÄutim, stvaranje hiper-realistiÄnih slika ne oslanja se jednostavno na jedan program ili proces ureÄivanja. Postprodukcija se smatra kao „Å”lag na torti“. Pored modelovanja i renderinga, tu je i kombinovanje sirovina sa teksturama, zajedno sa virtuelnom kontrolom kvaliteta materijala (neprozirnost, transparentnost, nivoi osvetljenosti, hrapavosti), dok se u postprodukcija kroz softver spajaju teksture, modeli i vizuelni efekti.
Ako ste neko ko ulaže dane u izradu rendera, i morate da kreirate verzije sa razliÄitim materijalima, trebalo bi da znate da postoji nekoliko tehnika koje mogu ubrzati ovaj proces. Da biste postigli realne rezultate, nije uvek potrebno prilagoditi sve teksture, materijale i osvetljenje u procesu renderovanja. U nekim sluÄajevima, mnogi profesionalci se odluÄuju da finalne detalje dodaju u programima za obradu slika. ImajucĢi to u vidu, prikupili smo niz video tutorijala koji cĢe vam pomocĢi u vaÅ”im buducĢim projektima.